WILD SOVIET BOXER

 

Witaj na mojej stronie.

 

Na imię mam Gośka (wild) i żyję ogromnym sentymentem do radzieckich boxerów. Strona powstała z chęci podzielenia się wiedzą na ich nie łatwy temat.

 

Bardzo często spotykamy się z tzw. „hybrydami” - na allegro, motobazarach, czy u handlarzy.. i tu pada pytanie „na pewno to oryginał?” Niektórzy nie zdają sobie sprawy ile było modeli, czym się zasadniczo różnią od siebie (prócz jakości wykonania czy daty produkcji) oraz jak bardzo łatwo idzie o oszustwo...

Tutaj ten problem biorę w swoje ręce. Prócz opisów, porównań motocykli sporządzam dokumentację zdjęciową, która w jednoznaczny (mam nadzieję) sposób pozwoli określić stopień oryginalności radzieckich maszyn.

 

Pozdrawiam Gośka

 

Мотоцикл М-72, К-750, Урал, Днепр

 

14.01.2015

 

 

Witam serdecznie. Chciałabym na wstępie przeprosić za moje ponad roczne milczenie. Było to spowodowane chwilowym (mam nadzieję) wypaleniem tematu motoryzacyjnego. Złożyła się na to robota, ludzie oraz ogólna apatia. Mam nadzieję, że znajdę w sobie chęci, by poprawić chociażby błędy na stronie.

 

Będę się starać.

 

W dziale katalogi dorzucam wydanie wojskowe o serwisie M-72 z 1950. 

 

Mam przyjemność zaprezentować Wam materiały archiwalne dot. raportów i badań nad motocyklem M-72 z lat 40, udostępnione przez Główną Dyrekcję Armii Czerwonej (ГАБТУ КА) . Perełka dla tych, którzy składają „Mękę” MMZ i nie tylko. Myślę, że szereg tych opracowań rozwieje niejedne wątpliwości. Gorąco polecam!

 

Zaglądnijcie koniecznie do instrukcji montażu „krok po kroku” dnieprowskiej skrzyni typu MT8204 ze wstecznym biegiem, sporządzoną przez Marcina „marcysd” - dla wszystkich tych (i nie tylko), którzy zaczynają remonty tego typu przekładni.

 

Dla miłośników „górniaka” - remontu silnika Dnierpa MT-11, artykuł sporządzony przez Bala. W dziale „katalogi”, znajdziecie w pełni polskie opracowanie instrukcji-eksploatacji motocykli M-72, K-750 oraz Dniepr w formacie łatwym do druku oraz przeglądania, sporządzone przez Andrzeja Karpińskiego „ssgt”. Odsyłam do lektury Marcina „marcysd” o przydatnych poradach w trakcie remontu K-750 jak i innych, radzieckich boxerów.

 

 

Jeżeli macie uwagi, propozycje, materiał z którym chętnie się podzielicie - śmiało piszcie. Strona ma służyć i zarazem być drogowskazem. Nie mam i nie miałam z tego tytułu żadnych korzyści materialnych.

 

 

STRONA MA NOWY ADRES:

www.wild-sovietboxer.pl

(została zoptymalizowana do przeglądarki FIREFOX!)